Tërmete të reja në Dibër - Bota Sot
Tërmete të reja në Dibër

Maqedonia

Tërmete të reja në Dibër

Më: 13 shtator 2009 Në ora: 11:58

Mbrëmë në rajonin e Dibrës sërish u regjistruan tërmete me intensitet prej pesë shkallësh sipas Shkallës Evropiane Makrosizmike. Sipas Qendrës sizmologjike të Fakultetit Matematiko-Natyror në Shkup tërmetet u ndjenë në orën 20:06 minuta dhe 20:42 minuta. Ditëve të fundit rajoni i Dibrës ka qenë i përfshirë nga disa termite të vogla, ndërsa tërmeti më i fortë që shkaktoi dëme materiale në Dibër dhe rrethinë u rregjistrua në 6 shtator. Kishte fuqi prej 5,3 shkallë sipas Rihterit.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...