“Shkupi 2014”, Ivanov shpërfill shqiptarët - Bota Sot
“Shkupi 2014”, Ivanov shpërfill shqiptarët

Maqedonia

“Shkupi 2014”, Ivanov shpërfill shqiptarët

Më: 10 shkurt 2010 Në ora: 12:38

Ivanov ka mbeshtetur projektin duke shprehur bindjen se ai do te reflektoje karakterin multietnik te vendit.

“Une mbeshtes gjithcka qe eshte konstruktive. Nuk shikoj perse ky debat duhet te shikohet negativisht”, ka pohuar Ivanov.

Edhe kryetari i bashkise se Shkupit Koce Trajanovski shprehet i sigurt se projekti do te ndikoje pozitivisht.

“Kulturat jane perzjere, por ato qe kane qene pjese e rendesishme e historise duhet te vendosen”, ka deklaruar Trajanovski.

Projekti do te kushtoje 80 milione euro dhe vendosja e statujave do te nise nga gjysma e dyte e vitit. Ndersa ajo e Aleksandrit te Madh do te behet ne vitin 2011.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...