Protestuesit shpërfillin premtimet e qeverisë - Bota Sot
Protestuesit shpërfillin premtimet e qeverisë

Bota

Protestuesit shpërfillin premtimet e qeverisë

Më: 7 shkurt 2011 Në ora: 12:56

Protestuesit kanë vazhduar të qëndrojnë në sheshin Tahrir, megjithë hapat e marrë nga qeveria për t'i dhënë fund protestave masive dy javore. Protestuesit, një pjesë e të cilëve e kaluan natën në shesh, kërkojnë largimin e menjëhershëm të presidentit Mubarak.

Qeveria ka premtuar koncensione, përfshi dhe reformat kushtetuese, por ka theksuar se Mubaraku duhet të mbetet në detyrë për të mbikqyrur ndryshimet.

Mohamed el Baradai, fituesi i çmimit Nobel për Paqe, i cili nuk ishte pjesë e negociatave mes qeverisë dhe grupeve opozitare, tha se bisedimet nuk ishin transparente.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...