Eshton: Egjipti të formojë qeveri të re - Bota Sot
Eshton: Egjipti të formojë qeveri të re

Bota

Eshton: Egjipti të formojë qeveri të re

Më: 11 shkurt 2011 Në ora: 12:34

Fjalimi i presidentit Hosni Mubarak nuk hapi rrugë për reforma të shpejta e të thella në Egjipt, deklaroi shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri e Bashkimit Evropian, Ketrin Eshton.

Pas paralajmërimit të Mubarakut se nuk do ta lëshojë postin deri në shtator, Eshton bëri thirrje që qeveria e re në Egjipt të formohet menjëherë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...