Egjipti i kthehet normalitetit - Bota Sot
Egjipti i kthehet normalitetit

Bota

Egjipti i kthehet normalitetit

Më: 13 shkurt 2011 Në ora: 09:13

Jeta në Egjipt po i kthehet normalitetit – dyqanet janë hapur, njerëzit kanë nisur punën, pas protestave kundër regjimit.

Disa protestues vazhdojnë të mbeten në kampet në sheshin Tahrir, duke kërkuar nga udhëheqësia ushtarake të veprojë më shpejt drejt demokracisë.

Këshilli i Lartë Ushtarak, që ka marrë drejtimin e vendit pas rrëzimit të presidentit Mubarak, nuk ka dhënë ndonjë afat kohor për tranzicionin, por ka thënë se do të angazhohet për sundimin civil dhe demokratik.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...