Obama merr përgjegjësitë për sistemin shëndetësor - Bota Sot
Obama merr përgjegjësitë për sistemin shëndetësor

Bota

Obama merr përgjegjësitë për sistemin shëndetësor

Më: 12 shtator 2009 Në ora: 20:20

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Barak Obama, deklaroi sot në Uashington se do ta mbajë përgjegjësinë e plotë për çdo problem që do të dalë kur të miratohet plani i tij për reformat në sistemin shëndetësor.

Obama theksoi se pothuaj gjysma e amerikanëve për një kohë të caktuar gjatë 10 viteve të fundit kanë qenë pa sigurim shëndetëror, dhe paralajmëroi se kjo situatë do të përkeqësohet nëqoftëse Kongfresi nuk e miraton planin e tij për kujdesin shëndetësor.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat