Haiti: Plagosen 30 amerikanë - Bota Sot
Haiti: Plagosen 30 amerikanë

Bota

Haiti: Plagosen 30 amerikanë

Më: 18 janar 2010 Në ora: 18:40

30 amerikanë janë plagosur gjatë operacioneve për shpërndarjen e ndihmave në Haiti. Incidenti ndodhi të hënën dhe lëndimet u morrën si pasojë e reagimit të turmave.

Nga vonesat e ndihmave humanitare janë raportuar trazira dhe plaçkitje në Haiti.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...