Bill Klinton po qëndron në Haiti - Bota Sot
Bill Klinton po qëndron në Haiti

Bota

Bill Klinton po qëndron në Haiti

Më: 18 janar 2010 Në ora: 22:02

Ish presidenti amerikan, Bill Klinton, ka mbërritur në Haiti për të parë nga afër gjendjen e krijuar pas tërmetit shkatërrues të një jave më parë. Klinton ka sjelë sasira të konsiderueshme ndihmash.

Klinton është kordinator i OKB-së për Haitin, si dhe drejton, së bashku me ish presidentin Bush, mbledhjen e fondeve në sektorin privat për vendin e Karaibeve.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...