Haiti: Nga rrënojat janë nxjerrë të gjallë 121 persona - Bota Sot
Haiti: Nga rrënojat janë nxjerrë të gjallë 121 persona

Bota

Haiti: Nga rrënojat janë nxjerrë të gjallë 121 persona

Më: 20 janar 2010 Në ora: 12:37

Kombet e Bashkuara njoftojnë se 121 persona janë nxjerrë të gjallë nga rrënojat e ndërtesave në Haiti nga ekipet ndërkombëtare. Këto të fundit, ndonëse janë përqëndruar tek shpërndarja e ndihmave po zhvillojnë dhe operacione kërkimi.

Zyrtarët haitianë flasin për 75 mijë kufoma të varrosura nën rrënojat e ndërtesave.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...