Gjermani: Për shkak të resë së hirit, mbyllet për disa orë Aeroporti i Frankfurtit - Bota Sot
Gjermani: Për shkak të resë së hirit, mbyllet për disa orë Aeroporti i Frankfurtit

Bota

Gjermani: Për shkak të resë së hirit, mbyllet për disa orë Aeroporti i Frankfurtit

Më: 16 prill 2010 Në ora: 11:50

Dalja e vullkanit islandez ka paralizuar trafikun ajror të gjysmës së Evropës.

Sipas organizatës evropiane për sigurinë ajrore, EUROCONTROL, sot janë anuluar rreth 50% e fluturimeve mes Shteteve të Bashkuara dhe Evropës.

Ndërkohë, pak më parë edhe Frankfurti ka njoftuar mbylljen e aeroportit për shkak të resë së hirit.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...