Köhler merr pjesë në varrimin shtetëror në Poloni - Merkel jo - Bota Sot
Köhler merr pjesë në varrimin shtetëror në Poloni - Merkel jo

Bota

Köhler merr pjesë në varrimin shtetëror në Poloni - Merkel jo

Më: 18 prill 2010 Në ora: 10:04

Në ceremoninë e përmortshme për presidentin e ndjerë polak Lech Kaczynski Gjermania do të përfaqësohet prej presidentit Horst Köhler dhe ministrit të jashtëm Guido Westerwelle. Sipas të dhënave të një zëdhënësi të dy do të fluturojnë me gjasa me helikopter për në Krakov. Kancelarja Angela Merkel nga ana tjetër e anuloi në çastin e fundit pjesëmarrjen e vet për arsye të resë së hirit mbi Evropë. Merkel gjendet në kthim e sipër në Tirolin Jugor nga udhëtimi i saj në SHBA. Nga Bolzano ajo do ta vazhdojë sot udhëtimin për Gjermani me makinë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...