Vullkani, rrezikohen gjysmëfinalet e Champions - Bota Sot
Vullkani, rrezikohen gjysmëfinalet e Champions

Sporti

Vullkani, rrezikohen gjysmëfinalet e Champions

Më: 18 prill 2010 Në ora: 11:45

Kaosi në qiejt e Europës për shkak të resë së tymit të shkaktuar nga vullkani në Islandë rrezikon edhe gjysmëfinalet e Champions League dhe Europa League, që janë parashikuar javën e adhshme. UEFA ka dalë në mbrojtje të skuadrave që do luajnë në transfertë dhe që mund të përballen me shumë vështirësi për të arritur në fushën kundërshtare. Barcellona duhet të përballet me Interin në Milano për gjysmëfinalen e parë të Champions, ndërsa Lioni duhet të luajë në gjysmëfinalen tjetër në fushën e Bajernit të Mynihut. Për gjysmëfinalen e Europa League, të enjten do të luhet Liverpool-Atletico dhe Fulham-Hamburg.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...