Miti dhe vdekja misterioze e Lech Kascynskit (II) - Bota Sot
Miti dhe vdekja misterioze e Lech Kascynskit (II)

Opinione

Miti dhe vdekja misterioze e Lech Kascynskit (II)

Nga: Enver Bytyçi Më: 15 prill 2010 Në ora: 14:53

Ndërkaq në Rusi ka ndodhur diçka e pazakontë. Presidenti Medvedev ka shpallur ditë zie. Dhe është e para herë në historinë e Rusisë që urdhërohet zi për tragjedinë e personaliteteve të huaja. Ndërsa në krye të një grupi hetimi për shkaqet e rrëzimit të avionit u vu menjëherë kryeministri rus, Vladimir Putin, i cili ende nuk ka dhënë një përgjigje të saktë e bindëse. Në kangjellat e ambasadës polake në Moskë janë hedhur lule dhe ndezur qirinj në nderim të viktimave, ndonëse kundër saj më parë ishin hedhur gurë për shkak të vetos së Kascynskit kundër afrimit të Moskës me Brukselin.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni në numrin e nesërm të gazetës, “Bota sot”)

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...