Prishtina mohon të jetë pjesë e protokollit EULEX-Beograd - Bota Sot
Prishtina mohon të jetë pjesë e protokollit EULEX-Beograd

Kosova

Prishtina mohon të jetë pjesë e protokollit EULEX-Beograd

Më: 10 shtator 2009 Në ora: 21:22

Udhëheqësit e Kosovë thanë sot se nuk janë pjesë e diskutimeve për protokollin e bashkëpunimit policor ndërmjet EULEX-it dhe Beogradit duke ngulur këmbë në refuzimin e plotë të tij. Por ata theksuan gatishmërinë për të thelluar bashkëpunimin me praninë civile ndërkombëtare ndërsa i bënë thirrje NATO-s që procesi i shkurtimit të paralajmëruar të trupave paqeruajtëse të ndodhë në pajtim me shkallën e qëndrueshmërisë dhe ngritjen e kapaciteteve të sigurisë në vend.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...