Presidenti Sejdiu ngushëlloi ushtarakët e kontingjentit polak të KFOR-it - Bota Sot
Presidenti Sejdiu ngushëlloi ushtarakët e kontingjentit polak të KFOR-it

Kosova

Presidenti Sejdiu ngushëlloi ushtarakët e kontingjentit polak të KFOR-it

Më: 12 prill 2010 Në ora: 16:29

Me rastin e tragjedisë ajrore në të cilën humbi jetën Presidenti i Polonisë, Lech Kaczynski, bashkëshortja e tij dhe shumë zyrtarë të tjerë të shtetit polak, Presidenti i Republikës së Kosovës, dr. Fatmir Sejdiu i vizitoi sot dhe u shprehu ngushëllime ushtarakëve të kontingjentit polak në kuadër të Brigadës Shumëkombëshe të Lindjes në kampin Bonstill afër Ferizajt si dhe u nënshkrua në librin e zisë.

Duke i falënderuar komandantët dhe ushtarët e kontingjentit polak të KFOR-it, Presidenti Sejdiu ritheksoi ndjenjën e solidaritetit të plotë të popullit dhe të institucioneve të Kosovës me popullin mik polak në këto ditë të vështira dhe shprehu bindjen e tij se populli polak, si gjithmonë, do të gjejë forcë për ta përballuar këtë tragjedi.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...