Kuçi: OKB legjitimoi mendimin e GJND-së - Bota Sot
Kuçi: OKB legjitimoi mendimin e GJND-së

Kosova

Kuçi: OKB legjitimoi mendimin e GJND-së

Më: 10 shtator 2010 Në ora: 10:36

Pas miratimit të Rezolutës për Kosovën në OKB vijnë edhe reagimet e para nga zyrtarët e lartë të Kosovës. Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Hajredin Kuçi ka thënë se rezoluta e miratuar tregon se Organizata e Kombeve të Bashkuara ka legjitimuar mendimin e Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë (GJND), dhe mbi këtë bazë edhe do të mbahen bisedimet me Serbinë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...