Në Reçak mbahet tryezë kundër raportit të Dik Martit - Bota Sot
Në Reçak mbahet tryezë kundër raportit të Dik Martit

Kosova

Në Reçak mbahet tryezë kundër raportit të Dik Martit

Më: 10 janar 2011 Në ora: 17:25

Raporti i Dik Martit, është një raport i montuar i qepur me dy fije të zeza, por që dallon. Njëra fije bashkon akuza të pa bazuara, për fakte dhe pretendime për krime të pa kryera, kurse tjetra fije është ajo që mbledh stigmatizimet nga më të ulëtat për shqiptarët, për shoqërinë shqiptare dhe kombin shqiptar, u tha në tryezën reaguese ndaj raportit të Dik Martit, organizuar nga Shoqatat e Luftës së UÇK-së në fshatin Reçak.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...