Ka përfunduar gjykimi i Ramush Haradinajt - Bota Sot
Ka përfunduar gjykimi i Ramush Haradinajt

Lajme

Ka përfunduar gjykimi i Ramush Haradinajt

Më: 27 qershor 2012 Në ora: 21:07

Ka përfunduar rigjykimi ndaj Ramush Haradinajt dhe bashkëluftëtarëve të tij, Idriz Balaj dhe Lahi Ibrahimi. Verdikti do të duhet të shpallet në afat prej dy muajsh. Gjykimi ka përfunduar me fjalët përmbyllëses të mbrojtjes së Balajt dhe Brahimajt, e cila ka kërkuar lirimin nga të gjitha akuzat.

Mbrojtja e Ramush Haradinajt i ka hedhur poshtë pohimet e prokurorisë se ish komandanti i UÇK-së ka qenë pjesëmarrës në vepra kriminale, duke vlerësuar se me përshkrimin e ngjarjeve nuk është treguar një teori e tillë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...