Gjermania mirëpret rezolutën e re për Kosovën - Bota Sot
Gjermania mirëpret rezolutën e re për Kosovën

Lajme

Gjermania mirëpret rezolutën e re për Kosovën

Më: 9 shtator 2010 Në ora: 13:56

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Guido Vestervele, ka mirëpritur vendimin e Serbisë për të ndryshuar propozim-rezolutën kundërthënëse lidhur me Kosovën.

“Ky është një sinjal i qartë se Serbia e shikon të ardhmen në BE”, tha Vestervele. Ai shtoi se hapi i ndërmarrë nga Tadiçi ishte i rëndësishëm dhe “një sukses i politikës së jashtme evropiane”.

Ministri i Jashtëm gjerman i ka bërë thirrje të gjitha palëve “të fillojnë bisedimet me shpejtësi dhe të arrijnë rezultate konkrete për popullsinë”.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...