Eshton: Miratimi i rezolutës një hap i rëndësishëm për të ardhmen e Kosovës dhe Serbisë - Bota Sot
Eshton: Miratimi i rezolutës një hap i rëndësishëm për të ardhmen e Kosovës dhe Serbisë

Lajme

Eshton: Miratimi i rezolutës një hap i rëndësishëm për të ardhmen e Kosovës dhe Serbisë

Më: 10 shtator 2010 Në ora: 17:40

Përfaqësuesja e lartë e BE së për politikë të jashtme, Ketrin Eshton, përgëzoi miratimin e rezolutës nga OKB ja dhe e cilësoi atë një hap të rëndësishëm përpara për të ardhmen e Kosovës dhe Serbisë. BE ja ka shprehur gatishmërinë të lehtësojë dialogun mes dy vendeve për të promovuar bashkëpunimin, për arritjen e përparimeve në rrugën drejt Evropës dhe përmirësimin e jetës për popujt e të dy vendeve. Vetë procesi i dialogut do të jetë një faktor për paqen, sigurinë dhe stabilitetin në rajon, thuhet në deklaratën e përfaqësueses së lartë të BE së për politikën e jashtme, Ketrin Eshton.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...