Demonstrata e PS, Basha: Përballet me ligjin kush shkel rendin publik - Bota Sot
Demonstrata e PS, Basha: Përballet me ligjin kush shkel rendin publik

Shqipëria

Demonstrata e PS, Basha: Përballet me ligjin kush shkel rendin publik

Më: 20 janar 2011 Në ora: 15:42

Një ditë para demonstratës së paralajmëruar nga Partia Socialiste, Ministri i Brendshëm, Lulzim Basha ka folur mbi këtë aktivitet të

opozitës duke paralajmëruar përballje të ashpër me ligjin për kedo që shkel rendin publik.

Basha tha se Shqipëria është vend i lirë dhe e drejta e protestës është e garantuar për këdo, por ai shtoi se këto aktivitete duhet ti nënshtrohen rregullave të njëjta për të gjithë qytetarët.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...