Demonstrata, ndalohet makina me altoparlantët e PS, shoferi pa patentë - Bota Sot
Demonstrata, ndalohet makina me altoparlantët e PS, shoferi pa patentë

Shqipëria

Demonstrata, ndalohet makina me altoparlantët e PS, shoferi pa patentë

Më: 21 janar 2011 Në ora: 11:50

Partia Socialiste reagoi pak minuta më parë duke pohuar se policia e shtetit ka shkaktuar një incident sot në ditën e përcaktuar për zhvillimin e demonstratës në Tiranë.

Sipas PS, policia e shtetit ka ndaluar një automjet të pajisur me qendër zëri në zonën e Kombinatit në Tiranë. Njoftohet se përmes altoparlantëve, personat që ndodheshin në automjet po i bënin thirrje banorëve gjatë lëvizjes së tyre nëpër rrugët e zonës.

Policia e shtetit reagoi menjëherë duke thënë se makina është ndaluar dhe nuk është bllokuar, por ndaj saj eshte marre masa e ndalimit.

Sipas burimeve zyrtare të policisë, drejtuesi i mjetit në fjalë nuk zotëronte patentë, dokument i nevojshem për drejtimin e mjetit.

Policia sqaroi gjithashtu se automjeti nuk ka qenë i pajisur me autorizimin e nevojshëm për të bërë njoftime publike.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...