Përcillet në banesën e fundit Hekuran Deda, i vrarë në demonstratë - Bota Sot
Përcillet në banesën e fundit Hekuran Deda, i vrarë në demonstratë

Shqipëria

Përcillet në banesën e fundit Hekuran Deda, i vrarë në demonstratë

Më: 22 janar 2011 Në ora: 16:19

Hekuran Deda, njëri nga tre personat e vrarë me armë zjarri gjatë demonstratës së të premtes në Tiranë, është përcjellë sot në banesën e fundit.

Ceremonia mortore është mbajtur në periferi të Tiranës në banesën e të afërmve të qytetarit nga Dibra që humbi jetën pas incidenteve të dhunshme që shoqëruan demonstratën.

Gjatë funeralit të pranishëm kanë qenë edhe deputetë të opozitës dhe kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama.

Mjekët e spitalit ushtarak, kanë thënë se shtetasi Hekuran Deda, si dhe dy viktimat tjuera të demonstratës, shtetasit Faik Myrto nga Fieri e Ziver Veizi nga Gjirokastra, janë qëlluar me armë të kalibrit të vogël në distancë të afërt.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...