Sulmohet me armë zjarri një hotel në kryeqytetin e Kenias - Bota Sot
Sulmohet me armë zjarri një hotel në kryeqytetin e Kenias

Afrika

Sulmohet me armë zjarri një hotel në kryeqytetin e Kenias

Më: 15 janar 2019 Në ora: 14:29
Në kryeqytetin e Kenias

Shpërthime dhe të shtëna me armë zjarri janë raportuar rreth kompleksit të një hoteli në kryeqytetin Kenian, Nairobi.

Televizioni lokal shfaqi tymin që ngrihej nga hoteli Dusit, në lagjen Westland të qytetit.  Policia ka dalë në vendin e ngjarjes.

"Jemi duke u sulmuar", i tha një banor brenda ndërtesës reporterit të agjencisë së lajmeve Reuters

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...