Ministri i Etiopisë: Hetimi për aksidentin, nevojitet kohë "e konsiderueshme" - Bota Sot
Ministri i Etiopisë: Hetimi për aksidentin, nevojitet kohë "e konsiderueshme"

Afrika

Ministri i Etiopisë: Hetimi për aksidentin, nevojitet kohë "e konsiderueshme"

Më: 16 mars 2019 Në ora: 19:38
Foto

Identifikimi i shkakut të aksidentit vdekjeprurës të avionit Etiopian që vrau 157 vetë dhe që shkaktoi bazën e të gjithë botës për një model të ri të avionit Boeing do të marrë "kohë të konsiderueshme", tha të shtunën një ministër i qeverisë etiopiane, shkruan AFP.

Përplasja e avionit ET 302 gjatë fluturimit të saj në Nairobi më 10 mars, vrau të gjithë në bord dhe shkaktoi themelet mbarëbotërore të modelit të avionit Boeing 737 MAX 8 të përfshirë në katastrofë.

"Hetimi i një magnitude të tillë kërkon një analizë të kujdesshme dhe kohë të konsiderueshme për të dalë me diçka konkrete", tha ministri i transportit Dagmawit Moges në një konferencë shtypi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...