Nuk i besonte vetës që është i pasur, tërhoqi miliona para vetëm të bindet - Bota Sot
Nuk i besonte vetës që është i pasur, tërhoqi miliona para vetëm të bindet

Afrika

Nuk i besonte vetës që është i pasur, tërhoqi miliona para vetëm të bindet

Më: 12 prill 2019 Në ora: 07:55
Aliko Dangote

Afrikani më i pasur në botë, Aliko Dangote, ka rrëfyer se si njëherë i kishte tërhequr 10 milionë dollarë nga banka vetëm që t’i shohë ato.

Dangote e ka thënë këtë në një event të fondaconit Mo Ibrahim, ku ka shtuar se i kishte tërhequr 10 milionë dollarë vetëm që të vërtetohet se pasuria e tij prej 10.4 miliardë dollarësh nuk është vetëm numra të shkruar.

Ai tregon aq thjesht se si i kishte tërhequr 10 milionë dollarë – pasi që në bankë nuk kishte kufizime se sa para mund t’i tërheqësh – dhe vetëm e ka shkruar çekun,  i kishte vendosur më pas në bagazhin e veturës dhe i ka marrë me vete në shtëpi.

Kur ka shkuar në shtëpi, i ka shikuar edhe njëherë, dhe sipas tij, i ka thënë vetes: OK, tash po besoj se kam para.

Mirëpo kur Mo Ibrahim e ka pyetur se sa para i ka për momentin në kuletë, ai i është përgjigjur që nuk e ka asnjë dollar me vete.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...