Vëllai i ish-presidentit algjerian Bouteflika, është arrestuar së bashku me dy gjeneralë - Bota Sot
Vëllai i ish-presidentit algjerian Bouteflika, është arrestuar së bashku me dy gjeneralë

Afrika

Vëllai i ish-presidentit algjerian Bouteflika, është arrestuar së bashku me dy gjeneralë

Më: 4 maj 2019 Në ora: 19:56
Foto

Said Bouteflika, vëlla me ndikim i ish-presidentit të vjetër Abdelaziz Bouteflika, u arrestua për t'u marrë në pyetje të shtunën së bashku me dy ish-shefat e shërbimeve të sigurimit të Algjerisë, shkruan AFP.

Një zyrtar i sigurisë i konfirmoi raportet e mediave algjeriane AP, duke thënë se Said Bouteflika u arrestua së bashku me dy gjeneralë, të dy ish-shefat e shërbimeve të sigurimit të Algjerisë. Korrespondenti i Algjerisë Moncef Ait Kaci gjithashtu konfirmoi këtë informacion.

Zyrtari nuk ishte i autorizuar të fliste publikisht për shkak të natyrës diskrete të shërbimeve të sigurisë dhe foli në kushte anonimiteti.

Said Bouteflika është vëllai i ish-presidentit Abdelaziz Bouteflika, i cili dha dorëheqjen nën presionin e protestuesve dhe shefit të ushtrisë së Algjerisë pas 20 vjetësh në detyrë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...