BE thotë se Libia duhet të mbrojë më mirë emigrantët - Bota Sot
BE thotë se Libia duhet të mbrojë më mirë emigrantët

Afrika

BE thotë se Libia duhet të mbrojë më mirë emigrantët

Më: 3 korrik 2019 Në ora: 15:58
Foto

Bashkimi Evropian u bën thirrje autoriteteve libiane të mbrojnë më mirë emigrantët pasi një sulm ajri vrau më shumë se 40 vetë në një qendër të burgimit të emigrantëve brenda natës, raporton AP.

Në një deklaratë të mërkurën, diplomati i lartë i BE-së dhe dy komisionerë të lartë të politikave shprehu keqardhje për "sulmin tronditës dhe tragjik" dhe tha se ai thekson "situatën e tmerrshme dhe të pambrojtur të migrantëve të kapur në spiralin e dhunës në vend".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...