Tunizia ndalon mbulesat e fytyrës në ndërtesat qeveritare - Bota Sot
Tunizia ndalon mbulesat e fytyrës në ndërtesat qeveritare

Afrika

Tunizia ndalon mbulesat e fytyrës në ndërtesat qeveritare

Më: 6 korrik 2019 Në ora: 17:22
Foto ilustruese

Kryeministri i Tunizisë të premten ndaloi mbulimin e fytyrës në zyrat e qeverisë, duke cituar shqetësimet e sigurisë pas sulmeve në vendin e Afrikës së Veriut, shkruan AFP.

Kryeministri Youssef Chahed nënshkroi një marrëveshje të qeverisë "duke ndaluar qasjen në administratat publike dhe institucionet për këdo që ka fytyrën e mbuluar ... për arsye sigurie", tha zyra e tij.

Ndalimi i mbulimit të fytyrës, pavarësisht nga sytë, vjen në një kohë të sigurisë të rritur pas një bombardimi të dyfishtë të një vetëvrasjeje në Tunis të 27 qershorit që la dy të vdekur dhe shtatë të plagosur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...