Gjashtë elefantë ngordhin duke tentuar të shpëtojnë njëri-tjetrin në një ujëvarë tajlandeze

Afrika

Gjashtë elefantë ngordhin duke tentuar të shpëtojnë njëri-tjetrin në një ujëvarë tajlandeze

Më: 5 tetor 2019 Në ora: 19:46
Gjashtë elefantë ngordhin

Gjashtë elefantë kanë ndodhur në Tajlandë ndërsa po përpiqeshin të shpëtojnë njëri-tjetrin nga një ujëvarë.

Zyrtarët thanë që incidenti ndodhi pasi një elefant i vogël ra në zonën e ujëvarës në Parkun Kombëtar Khao Yay të Tajlandës qendrore.

Dy elefantë të tjerë u gjetën gjithashtu duke luftuar për jetë, në një skaj shkëmbor afër, dhe janë transferuar nga autoritetet tajlandeze.

Image

Ujëvara, e njohur si Haew Narok, ka një histori të incidenteve të ngjashme.

Një tufë prej tetë elefantësh ngordhën edhe në 1992 pasi ranë në të njëjtën mënyrë në një rast që solli vëmendjen kombëtare.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat