Dy të vdekur nga shpërthimi i protestave në Kili - Bota Sot
Dy të vdekur nga shpërthimi i protestave në Kili

Afrika

Dy të vdekur nga shpërthimi i protestave në Kili

Më: 30 janar 2020 Në ora: 17:03
Foto ilustrim

Një i ri ka vdekur pasi u godit nga një autobus në Santiago, fataliteti i dytë në trazirat e reja në kryeqytetin e Kilit, tha policia të enjten, raporton AFP.

Autobusi Transantiago që goditi 22-vjeçarin, i cili vdiq në spital herët të enjten, ishte vjedhur momente më herët nga sulmuesit e maskuar, tha në një deklaratë policia kombëtare e Carabineros.

Burri kishte protestuar në një barrikadë në jug të kryeqytetit.

Protestuesit në vendngjarje rrahën rëndë burrin që ishte pas timonit, duke shkaktuar lëndime të rënda dhe i vunë zjarrin autobusit, tha policia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat