Të paktën 20 persona janë vrarë në Diffa - Bota Sot
Të paktën 20 persona janë vrarë në Diffa

Afrika

Të paktën 20 persona janë vrarë në Diffa

Më: 17 shkurt 2020 Në ora: 21:18
Foto ilustrim

Të paktën 20 njerëz, shumë prej tyre gra dhe fëmijë, janë vrarë në Nigeri në jugun-lindor,  thonë raportet.

Refugjatët nga Nigeria fqinje ishin radhitur për ushqim dhe para në qytetin e Diffa kur ndodhi incidenti, sipas burimeve lokale, raporton BBC.

Dhjetë persona të tjerë u plagosën.

Rajoni është shtëpia e rreth 120,000 njerëzve të shpërngulur nga vitet e dhunës të kryera nga militantët Boko Haram në Nigerinë veri-lindore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat