Nigeria konfirmon rastin e parë me koronavirus - Bota Sot
Nigeria konfirmon rastin e parë me koronavirus

Afrika

Nigeria konfirmon rastin e parë me koronavirus

Më: 19 mars 2020 Në ora: 21:20
Nigeri

Nigeria konfirmoi të enjten rastin e parë të koronavirusit.

Një 36-vjeçar Nigerian që kishte udhëtuar së fundmi në Togo, Ganë, Bregun e Fildishtë dhe Burkina Faso, tha ministri i shëndetësisë në një deklaratë, raporton Reuters. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat