Ndihmësi i lartë i presidentit, rezulton pozitiv me koronavirus - Bota Sot
Ndihmësi i lartë i presidentit, rezulton pozitiv me koronavirus

Afrika

Ndihmësi i lartë i presidentit, rezulton pozitiv me koronavirus

Më: 25 mars 2020 Në ora: 09:01
Foto ilustrim

Shefi i personelit të presidentit Nigerian ka rezultuar pozitiv me koronavirus, njoftoi një burim të martën.  

Abba Kyari, i cili është në të 70-tat, është një figurë e rëndësishme në qeverinë e Presidentit Muhammadu Buhari dhe sëmundja e tij mund të ketë pasoja për drejtimin e vendit, raporton Reuters. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat