Haiti raporton vdekjen e saj të parë koronavirus - Bota Sot
Haiti raporton vdekjen e saj të parë koronavirus

Afrika

Haiti raporton vdekjen e saj të parë koronavirus

Më: 5 prill 2020 Në ora: 23:26
Foto ilustrim

Haiti të dielën raportoi vdekjen e saj të parë në koronavirus, një burrë 55 vjeç, i cili kishte simptomat themelore shëndetësore, raporton France24.

Ministria e shëndetësisë tha që burri vuante nga diabeti dhe hipertensioni.

Ai ishte një nga vetëm 21 rastet e konfirmuara të virusit COVID-19 në Haiti, një vend i ri demografik ku mbi gjysma e atyre që diagnostikuan sëmundjen kanë qenë nën moshën 45 vjeç.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat