Dhjetëra kenianë ikin nga karantina

Afrika

Dhjetëra kenianë ikin nga karantina

Më: 22 prill 2020 Në ora: 08:45
Keni

Presidenti i Kenias, Uhuru Kenyatta, tha se dhjetëra njerëz që janë filmuar duke ikur nga karantina e detyrueshme në kryeqytetin Nairobi, do të arrestohen.

Ai i bëri këto komente të mërkurën në mëngjes, pak orë pasi videoja u përhap në mediat sociale.

Videoja i tregon disa njerëz duke kërcyer mbi një mur rrethues në një nga qendrat e karantinës.

 

Presidenti Kenyatta tha se qeveria i di emrat e të gjithë atyre që kanë ikur dhe se do t’i kthejë ata në karantinë.

Kenia ka më pak se 300 raste të konfirmuara të të infektuarve me koronavirus.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat