Nga demonstratat e dhunshme në Liban, vdes një preson

Afrika

Nga demonstratat e dhunshme në Liban, vdes një preson

Më: 28 prill 2020 Në ora: 12:08
Foto ilustrim

Shoqata bankare e Libanit u bëri thirrje të gjitha bankave të qëndrojnë të mbyllura ditën e martë, pas një nate me armë zjarri dhe dhune në qytetin verior të Tripolit, koronavirusi ka acaruar problemet e vazhdueshme ekonomike të vendit, raporton France24.

Paundi ka humbur më shumë se gjysmën e vlerës së tij, duke nxitur inflacionin në një vend të varur shumë nga importet, ndërsa papunësia ka arritur në 40%.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat