Afrikë, mbi 63 mijë raste me COVID-19

Afrika

Afrikë, mbi 63 mijë raste me COVID-19

Më: 11 maj 2020 Në ora: 14:22
Ilustrim

Deri më tani janë shëruar 21.821 persona ndërsa 2.290 persona e kanë humbur jetën pasi në 24 orët e fundit kanë vdekur 67 të infektuar me virus.

Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës është rritur në 63.325, transmeton Anadolu Agency.

Qendra afrikane për kontroll dhe parandalim të sëmundjeve (Africa CDC), njoftoi se në 24 orët e fundit në kontinent janë shënuar 2.668 raste.

Deri më tani janë shëruar 21.821 persona ndërsa 2.290 persona e kanë humbur jetën pasi në 24 orët e fundit kanë vdekur 67 të infektuar me virus.

Vendet me numrit më të madh të rasteve janë Afrika e Jugut, Egjipti, Maroku, Algjeria, Nigeria, Gana dhe Kameruni.

Lesotho ende nuk ka raportuar asnjë rast.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat