Libani gradualisht do të heqë masat nga bllokimi i koronavirusit

Afrika

Libani gradualisht do të heqë masat nga bllokimi i koronavirusit

Më: 17 maj 2020 Në ora: 22:47
Foto ilustrim

Libani gradualisht do të heqë një bllokim të koronavirusit që ka shtuar krizën e tij ekonomike, tha të dielën Kryeministri Hassan Diab, përkundër një sulmi të shpejtë në rastet që shkaktuan një bllokim katër-ditor.

Duke folur në televizion, Diab tha se vendi do të "rihapte bazuar në planin pesë-fazor" që nga e hëna, duke iu referuar një udhërrëfyesi qeveritar që synon të heqë plotësisht kufizimet deri në fillim të qershorit.

"Ne e kuptojmë se vazhdimi i bllokimit ka pasoja serioze ekonomike dhe sociale," shtoi ai. "Ne po mundohemi, sa më shumë që të kemi mundësi, të minimizojmë këto pasoja.", raporton France24

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat