Kidnapohen 19 persona në Nigeri - Bota Sot
Kidnapohen 19 persona në Nigeri

Afrika

E diel, 21 tetor 2018

Kidnapohen 19 persona në Nigeri

Më: 8 shtator 2017 Në ora: 12:28
Nigeria

Një person i armatosur ka kidnapuar 19 persona në një autobus në afërsi të platformës së naftës Port Harkort në Nigeri, me çka ka vazhduar seria e kidnapimeve, e cila ka nisur para disa javësh, njoftoi sot policia.

Zëdhënësi i policisë, Namdi Omoni, tha se policia duke filluar nga nata e kaluar, kur udhëtarët janë kidnapuar, e deri më tash ka arritur të gjejë dhe të shpëtojë 12 udhëtarë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test