Shkon në 276 numri i të vdekurve në Somali - Bota Sot
Shkon në 276 numri i të vdekurve në Somali

Afrika

Shkon në 276 numri i të vdekurve në Somali

Më: 16 tetor 2017 Në ora: 11:10
Somali

Numri i të vdekurve si pasojë e shpërthimit të një kamioni, në fundjavë, në Mogadishu është rritur në 276, dhe 300 të tjerë janë plagosur, njoftoi sot qeveria somaleze.

Autoritetet kanë kryer djegien e të paktën 111 trupave, sipas deklaratës së qeverisë.

Sipas medias lokale, një kamikaz është hedhur në erë me një kamion pranë një zone shumë të populluar në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu, ditën e shtunë.

Ky është një nga sulmet më vdekjeprurës në historinë e vendit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test