Hapet biblioteka e lashtë në manastirin Shën Catherine - Bota Sot
Hapet biblioteka e lashtë në manastirin Shën Catherine

Afrika

Hapet biblioteka e lashtë në manastirin Shën Catherine

Më: 16 dhjetor 2017 Në ora: 17:39
Egjipt

Pas rinovimeve, sot në Egjipt është hap biblioteka e lashtë në manastirin Shën Catherine në jug të Sinait.

Ceremonia e sotme u zhvillua tre vjet pas fillimit të punimeve në Bibliotekë, ku morën pjesë disa ambasadorë nga vendet e Perëndimit si dhe zyrtarë egjiptianë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test