Shpërthim në Mogadisho, 18 të vrarë - Bota Sot
Shpërthim në Mogadisho, 18 të vrarë

Afrika

Shpërthim në Mogadisho, 18 të vrarë

Më: 23 shkurt 2018 Në ora: 20:27
Mogadisho

Nga shpërthimet e dy makinave-bombë në Mogadisho të Somalisë, kanë humbur jetën 18 persona dhe 20 janë plagosur, njoftoi sot Shërbimi Shëndetësor në Mogadisho

"Nga vendi i shpërthimit, ne kemi marrë deri tani 18 të vdekur dhe 20 të tjerë të plagosur, ", tha Adik Ambulance, drejtori Abdikadir Abdirahman.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...