Eritrea hapi ambasadën në Etiopi pas 20 vjetësh - Bota Sot
Eritrea hapi ambasadën në Etiopi pas 20 vjetësh

Afrika

E enjte, 15 nëntor 2018

Eritrea hapi ambasadën në Etiopi pas 20 vjetësh

Më: 16 korrik 2018 Në ora: 22:30
Etiopi

Pas 20 vjetësh Eritrea e rihapi ambasadën në Etiopi, pasi dy vendet nënshkruan një javë më parë një deklaratë, duke i dhënë fund zyrtarisht gjendjes së luftës.

Ambasada u hap nga kryeministri etiopian, Abi Ahmed dhe presidenti i Eritres, Isaac Afverki, në Addis Abeba.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test