Vërshimet në Nigeri shkaktojnë më shumë se 100 viktima - Bota Sot
Vërshimet në Nigeri shkaktojnë më shumë se 100 viktima

Afrika

Vërshimet në Nigeri shkaktojnë më shumë se 100 viktima

Më: 17 shtator 2018 Në ora: 14:16
Nigeri

Më shumë se 100 persona kanë humbur jetën nga vërshimet që kanë kapluar Nigerinë, pasi dy lumenj të mëdhenj dolën nga shtrati.

Autoritetet kanë bërë të ditur se të reshurat e mëdha kanë shkaktuar vërshimet, duke dërguar në një situatë të vërshime që prej 2 javësh në vend, ku zonat rurale janë më të prekura.

Mijëra njerëz janë larguar nga vendbanimet e tyre,  dhe shkatërrimet janë në numër të madh, raporton BBC.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...