Vriten 27 persona në Nigeri - Bota Sot
Vriten 27 persona në Nigeri

Afrika

Vriten 27 persona në Nigeri

Më: 30 tetor 2018 Në ora: 18:29
Nigeri

Lëvizja myslimane shiite në Nigeri, njoftoi sot se trupat nigeriane qëlluan dhe vranë të paktën 27 anëtarë të lëvizjes së saj, gjatë një procesi fetar në kryeqytetin Abuja.

Zëdhënësi i Lëvizjes Islamike të Nigerisë, Ibrahim Musa tha se 6 vetë u vranë të shtunën dhe 21 të tjerë të hënën, njoftojnë mediat vendore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...