Deputeti i PSD-së i tregon Hotit se a kanë hyrë në koalicionin me PAN - Bota Sot
Deputeti i PSD-së i tregon Hotit se a kanë hyrë në koalicionin me PAN

Aktuale

Deputeti i PSD-së i tregon Hotit se a kanë hyrë në koalicionin me PAN

Nga: A.M. Më: 21 dhjetor 2018 Në ora: 19:50
Dardan Sejdiu

Deputeti i PSD-së, Dardan Sejdiu i ka reaguar shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hotit, i cili e ka akuzuar për koalicion me PAN.

Ai i është kundërpërgjigje përmes një postimi në Facebook  se “jemi opozitë, sot që dëshmojmë sërish se dallojmë nga LDK-ja se si e bëjmë politikën, me rezultate konkrete, në shërbim të përmirësimit të jetës së qytetarëve”.

Postimi i plotë:

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti flet për legjitimitet dhe për deformim të vullnetit politik. Pajtohem në kompetencën e tij për këtë temë, apo së paku me përvojën.

Nuk është e largët koha kur vraponte me ia siguru votat Hashim Thaçit për ta zgjedhur President të Republikës dhe kur partia e tij doli e treta në zgjedhjet e fundit parlamentare në të cilat referohet.

Ishim opozitë, asokohe kur LDK-ja e Avdullah Hotit ishte edhe një herë në pushtet me PDK. Jemi opozitë, sot që dëshmojmë sërish se dallojmë nga LDK-ja se si e bëjmë politikën, me rezultate konkrete, në shërbim të përmirësimit të jetës së qytetarëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...