Limaj për Ashdown: Kosova humbi një mik të madh - Bota Sot
Limaj për Ashdown: Kosova humbi një mik të madh

Aktuale

Limaj për Ashdown: Kosova humbi një mik të madh

Më: 23 dhjetor 2018 Në ora: 17:38
Lideri i Nismës Socialdemokrate, njëherësh zv/kryeministër i vendit, Fatmir Limaj

Lideri i Nismës Socialdemokrate, njëherësh zv/kryeministër i vendit, Fatmir Limaj ka thënë se është i dhimbshëm lajmi për vdekjen e diplomatit britanik, Paddy Ashdown.

Limaj tha se Mbretëria e Bashkuar humbi një personalitet të rëndësishëm, ndërsa Kosova një mik të madh, 

Postimi i plotë:

I dhimbshëm lajmi për vdekjen e diplomatit britanik, Paddy Ashdown, mikut të madh të Kosovës. Mbretëria e Bashkuar humbi një personalitet të rëndësishëm, ndërsa Kosova një mik të madh. Qytetarët e Kosovës do ta kujtojnë përherë për mbështetjen e madhe që i ka dhënë intervenimit të NATO-s në Kosovë si dhe kauzës sonë për pavarësi.
Ngushëllimet më të sinqerta familjes, miqve dhe gjithë popullit britanik!

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...