Paralajmërimi i Vuçiqit për serbët e Kosovës: Do t’ua rrisim shtesat - Bota Sot
Paralajmërimi i Vuçiqit për serbët e Kosovës: Do t’ua rrisim shtesat

Aktuale

Paralajmërimi i Vuçiqit për serbët e Kosovës: Do t’ua rrisim shtesat

Më: 26 dhjetor 2018 Në ora: 07:34
Kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq,

Kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka paralajmëruar mundësinë e shtimit të “shtesave kosovare”, që vetëkupton ndihmën e këtij shteti për qytetarët serbë të Kosovës.

“Shteti planifikon që serbët në Kosovë të kenë edhe më tutje fëmijë për të treguar kështu se në Kosovë kanë të ardhme”, citon rts të ketë thënë Vuçiq.

Sipas tij, Serbia dhe Kosova e kanë të largët dialogun e lëre më marrëveshjen.

Ai ka premtuar se serbët në Kosovë do t’i ndihmojë me të gjitha mënyrat nga Serbia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...