Haradinaj: S’guxojmë ta lëmë kurrë policinë vetëm, kriminelët s’do marrin ligjin në dorë - Bota Sot
Haradinaj: S’guxojmë ta lëmë kurrë policinë vetëm, kriminelët s’do marrin ligjin në dorë

Aktuale

Haradinaj: S’guxojmë ta lëmë kurrë policinë vetëm, kriminelët s’do marrin ligjin në dorë

Më: 29 dhjetor 2018 Në ora: 15:18
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se i ndjeri Izet Demaj i ka dhënë Kosovës nder, jo vetëm si polic por edhe ushtar i lirisë.

“Është moment ndryshe, sa herë kemi ardh këtu kemi folur për lavdi të ushtarëve. Policia është storie suksesi. Policia nuk e ka pasur të lehtë këto 20 vjet, ai për ta kthyer rendin ka qenë i sfiduar. Rasti i Demajt qe u detyrua me mbrojt ligjin është porosi që ne nuk guxojmë kurrë ta lëmë vetë policinë. Policia s’mund ta kryejë punën pa popullin. I madh, i vogël, jemi me familjen e Demajt. Nuk do të lejojë asnjëherë që rendin dhe ligjin ta marrin kriminelët. Nuk guxojmë ta lejojmë”, ka thënë Haradinaj.

Ka thënë se Policia e Kosovës do të përkrahet gjithmonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...